Çamaşır suyu ve kıvamlı çamaşır suyu temizlikte nasıl kullanılmalıdır?

Çamaşır suyu ve kıvamlı çamaşır suyu temizlikte nasıl kullanılmalıdır?

Çamaşır suyu/ kıvamlı çamaşır suyu ile sadece beyaz çamaşırlarınızı yıkamalısınız. Renkli çamaşırlarının renklerini değiştirecektir. Çamaşır suyunu direkt olarak çamaşırlar üzerine dökmemelisiniz. Su içinde seyreltikten sonra yıkama işlemini yapmalısınız.

Çamaşır suyu/ kıvamlı çamaşır suyu diğer temizlik malzemeleri ile karıştırılmamalıdır. Örneğin tuz ruhu, amonyak vb. Diğer temizlik maddeleri ile karıştığında zehirli gazların çıkışına sebep olabilir.

Çamaşır suyu/ kıvamlı çamaşır suyu alüminyum,demir,gümüş gibi metaller ile reaksiyon vererek yüzeylerinde zarara yol açabilir.

Çamaşır suyu/ kıvamlı çamaşır suyu kötü kokuları çıkarmakta kullanılabilir. Fakat bu işlemi yaparken diğer temizlik maddeleri ile karıştırılmamalıdır.

Çamaşır suyu/ kıvamlı çamaşır suyu ile işlemi yaptıktan soran bol su ile durulanmalıdır. Daha sonrasında diğer temizlik maddeleri ile örneğin bulaşık sıvısı ile temizliğe devam edebilir.

Kıvamlı çamaşır suyu klozet, tuvalet temizliğinde yüzeye dökülerek kullanılabilir. Yoğun kıvamı sayesinde yüzeyde kalacaktır ve belirtili bir süre beklendikten sonra fırça ile silindikten sonra hijyen sağlayacaktır.

Kıvamlı çamaşır suyunu kesme tahtalarının temizliğinde kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki kullanım talimatı miktar ve yüzeyler için bilgiler bulabilirsiniz.

Tuvalet temizliği: ABC Çamaşır Suyu/Ultra Çamaşır Suyu’nu  klozet içine üst kısımdan başlayarak aşağı doğru sıkın,15 dakika bekledikten sonra fırçalayın ve sifonu çekiniz.

Banyo temizliği: ABC Çamaşır Suyu/Ultra Çamaşır Suyu’nu eldiven kullanarak ürünü bez ya da süngere dökün, daha sonra küvet ve lavaboyu silin. Yüzeyi bol su ile durulayınız.

Kesme tahtası: ABC Çamaşır Suyu/Ultra Çamaşır Suyu’nu kesme tahtası üzerine dökün ve bol su ile durulayınız.

Yerler ve geniş yüzey temizliği: ABC Çamaşır Suyu/Ultra Çamaşır Suyu’nu 5 lt suya 4 kapak (60 ml) ekleyerek yüzeyi siliniz.

Bulaşık bezleri /Sünger: ABC Çamaşır Suyu/Ultra Çamaşır Suyu’nu yarım kova suya 2 kapak (30 ml) ekleyerek bez ve süngerlerinizi 45 dakika bekletin ve durulayınız.

Çamaşır temizliği / Elde yıkama: Çamaşırlarınızda lekesiz beyazlık için 5 lt suya 2 kapak (30 ml)  ABC Çamaşır Suyu/ ABC Ultra Çamaşır Suyu’nu ekleyerek çamaşırlarınız 45 dakika bekletin ve durulayın. Uzun süre bekletecekseniz kullanım miktarını yarıya düşürün. Daha yoğun kirler için 3 kapak (45 ml) kullanınız.

Çamaşır temizliği / Otomatik makinelerde: Beyaz çamaşırlarınızı makineye yerleştirdikten sonra ön yıkamalı programda deterjanı ana yıkama gözüne koyun ve çalıştırın. Makineniz su almaya başlayınca 1 çay bardağı (127,5 ml) ABC Çamaşır Suyu/Ultra Çamaşır Suyu’nu  ön yıkama gözüne koyunuz.