Lütfen Tüm Haberler için Tıklayınız >>>
ABC’NİN YENİ REKLAM YÜZÜ SEDA BAKAN 35. yaşında logosu ve ambalaj tasarımları değişen ABC, her tüketicinin kendine özgü bir biçimde temizlikle mutlu olduğunu anlatan ve yepyeni bir enerjisi olan #temizliğiseviyoruz iletişim kampanyalarında çok sevilen oyuncu Seda Bakan ile çalışmaktadır.
ABC DETERJAN 35. YAŞINI İÇTEN DIŞA YENİLENEREK KUTLUYOR! Türkiye’nin büyük ve yerli deterjan markalarından biri olan ABC Deterjan gelişen ve yenilikçi bir marka olmanın gururunu yaşıyor. ABC hızla değişen dünyayı yakından takip ederken yenilenmeyi en temel ögesi olan logosu ile başlatmıştır.
ABC 2si 1 Arada Tüketicilerin Beğenisini Kazandı Deterjan ve yumuşatıcı etkisini Türkiye’de ilk kez bir arada sunan ABC Deterjan 2si 1 arada ürününün performansı, bağımsız araştırma firması tarafından yapılan tüketici değerlendirme testinde, deneyen tüketicilerin %95’i tarafından beğenildi. Deneyenlerin %94’ü ABC 2si 1 Arada’yı tavsiye ediyor.
ABC Sıvı Çamaşır Deterjanı ile Değerli Giysileriniz İlk Günkü Gibi Kalsın Tüketiciler değerli narin ve siyah çamaşırlarını güvenle ABC’ye emanet edecek. Geliştirilen formülleri ile ABC Sıvı Çamaşır Deterjanı Narinler...
ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı Yenilendi! Tüketicilerin vazgeçemediği ABC Parfumia Konsantre Yumuşatıcı ürünleri baştan aşağı yenilendi! Yeni lale formlu şişesi ve taç formlu kapağı ile rafta daha da göz alıcı olan ABC Parfumia, yenilenen etiket tasarımıyla da dikkat çekiyor.
Üretim Tesislerimiz

"ABC Deterjan'da, Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde toplam 85.000 m² alan içinde kurulu beş ayrı üretim tesisinde mamul ve kimyasal hammadde üretimi yapılmaktadır."

Toz Deterjan Üretimi

Toz deterjan üretiminde, sistem ve süreç verimliliğini sağlamak üzere "sürekli üretim prosesi" uygulanır. Bu sistemde katı ve sıvı hammaddeler çok hızlı kimyasal reaksiyonların meydana geldiği bir karıştırma tankı içerisinde karıştırılarak krem kıvamında bir çözelti haline getirilir. Bu çözelti kurutma kulesinde optimum bir ısıda kurutularak temel toz deterjana dönüştürülür.

Elde edilen bu ham deterjana çok hassas ekipmanlar ile temizleme performansını artıracak hammaddelerle parfüm eklenir ve paketlenir. Üretimimizin her aşaması, bilgisayar destekli otomasyonla izlenir.

Kimyasal Yarı Mamul Üretimi

Kimyasal yarı mamul üretim tesislerinde hem temizlik ve hem de kişisel bakım ürünlerinde kullanılan kimyasal hammadelerin üretimleri yapılır. Bu üretimler, üç ayrı tesiste ve aynı toz deterjan üretiminde olduğu gibi tam otomasyon sistemi ile gerçekleştirilir. Üretim, gerek ürün kalitesini ve gerekse de çevre ve iş emniyetini azamide tutmak amacıyla tümüyle kapalı sistemde ve el değmeden yapılır.

Tesislerimizde üretilen kimyasal yarı mamuller kendi üretimlerimizde kullanılmalarının yanı sıra kimya ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalara da satılır.

Sıvı Grubu Üretimleri

Sıvı üretimleri "batch" olarak adlandırılan "kesikli üretim prosesi" ile yapılır. Tesisimizde farklı sıvı ürünler üretildiklerinden, çeşitli tip ve özelliklerde üretim tankları ve dolum makineleri kullanılır. Ürünlerimizde kullanılan olan su, tesis içerisinde yaklaşık 110 metre derinlikten çıkarılır, gerekli filtrasyon işlemlerini takiben "demineralize" edilerek, içerisinde iyon halinde bulunan yabancı maddeler giderilir ve UV sistemden geçirilerek mikrobiyolojik arınma sağlanır. İyonizasyon ve mikrobiyoloji testlerinden sonra da üretimde kullanılır.

Sıvı ürünlerimizin hazırlanması için kullanılacak hammaddeler, doğru oranlar ve proses akış şemalarındaki sıra ile formülasyon tanklarına verilir. Hammaddelerin verilme sırası ve miktar hassasiyeti, uygun formülasyon tankı ve karıştırma hızı seçimleri, çok önemlidir. Tüm süreç, operatörler tarafından bir ekran üzerinde izlenir.

Formülasyon tanklarında hazır hale gelen ürünler uygun dolum makinelerinde paketlenirler. Sıvı ürün dolumları tamamen kapalı sistemde ve otomatik veya yarı otomatik makinelerde, el değmeden yapılır.

Kozmetik Üretimi

Üretim, iki ayrı kozmetik üretim tesisimizde, hijyenik şartlarda, gerek formülasyon hazırlama, gerekse de dolum ve paketleme aşamalarında kapalı sistemde ve el değmeden yapılır.

Kozmetik üretimler için "İyi İmalat Uygulamaları - GMP" prosedürü izlenir. Bu prosedürde insan sağlığı ile ürün ve üretim güvenliğini etkileyen tüm parametrelerin nasıl kontrol altında tutulacağı belirlenmiştir. Bu bölümde çalışan personel, iş kıyafetinden üretim tesisine giriş standartlarına kadar "İyi İmalat Uygulamaları" konusunda eğitimli olmak ve bu eğitimleri dönemsel olarak tekrarlamak zorundadır.

Şişe Üretimi

Tesisimizde bulunan sekiz ayrı makinede, çoğunun tasarımları ABC Deterjan’a ait olan 100’ün üzerinde kalıp ile üretim yapılır. Kullandığımız şişelerin tamamına yakını bu tesiste üretilmekte olup üretimimizin bir kısmı, şişe kullanan firmalara satılmaktadır.

Şişe tesisimizde, yerli veya yabancı tedarikçilerden sağladığımız granül hammadde uygun ve optimum ısıda eritildikten sonra kalıplarda şekillendirilir ve doluma gönderilir. Üretilen şişeler otomatik olarak “delik test cihazı”ndan geçirilerek dolum ve paketleme aşamasında çıkacak olası bir problem engellenmiş olur. Üretilen şişelere mukavemet testi yapılır, ayrıca hacimleri, hammadde dağılımları ve gramajları da sürekli olarak kontrol edilir. 


Lütfen Tüm Haberler için Tıklayınız >>>

prev
next